Zamanı, planlarımı bu kadar geriden takip etmek hiç hoşuma gitmiyor ama bazen, zaman gerçekten “uçuyor”. Şu son iki hafta o kadar yoğun geçti ki, bulduğum tüm boş zamanlarda yapmak istediğim tek şey uyumaktı. Bazen kendimi klonlamanın ciddi ciddi iyi fikir olduğunu düşünüyorum. :)

Tam iki haftadır, Windows 7’nin lansmanı ve öncesinde 41-29’un tasarladığı “Deney 7” projesi hakkında yazmayı planlıyordum. İki hafta!!! Ben yazana kadar, proje oldukça yol aldı elbette. Projeye ilişkin ilk bilgiye, “friendfeed”de Alemşah Öztürk’ün feed’inde rastlamıştım. Takip eden günlerde de, okulda konusu geçti. Windows 7’yi deneyimlemeyi merak ve sabırsızlıkla bekliyorum.

deney7Efendim, henüz duymayanlar için, demeliyim artık aslında, Deney 7, Microsoft’un Windows 7 lansmanı kapsamında düzenlediği bir yarışma. Teknoloji ve internet meraklılarını, sosyal medya kurtlarını yarışmacı olarak hedefleyen bu yarışmada, finalistler arasından seçilen bir kadın ve bir erkek bugün belirleniyor ve sonrasında bu iki kişi 16 Ekim’den itibaren 7 gün süre ile özel kabinlere kapatılacak ve kendilerine verilen görevleri tamamlamaya çalışacak. Yarışma 22 Ekim’de gerçekleştirilecek Windows 7 lansmanı ile sona erecek. Artık yarışmacı olamazsınız ama katılımcılara destek olabilirsiniz :) Yarışma hakkında detaylara ulaşmak ve bilgi almak için tıklayın.

 

 EDIT:  Deneyin sonucu belli oldu. 77 görevi başarı ile tamamlayan Nazlı Çelebi, yarışmanın galibi oldu.