Bu sabah Akbank’tan hoş bir e-posta bildirimi aldım. “Akbank Çağdaş Sanat Haritası”. Şöyle diyor;

“Akbank Sanat; Akbank Çağdaş Sanat Haritası ile İstanbul’un çağdaş ve güncel sergilerinin yer aldığı tüm sanat kurumlarının, müzelerinin ve galerilerinin sergi takviminin basılması ve internetten yayınlanması projesini hayata geçirerek bir ilki gerçekleştirdi.


Eylül-Ekim 2009 tarihli ilk sayısı ile sanatseverlerin beğenisine sunulan Akbank Çağdaş Sanat Haritası sürekli güncellenerek şehrin farklı merkezlerinden ücretsiz olarak dağıtılacak. İstanbul’daki çağdaş sanat kurumları, müzeler ve galerileri tek adreste bir araya getiren Akbank Çağdaş Sanat Haritası, ayrıca internet ortamında da (www.akbanksanatharitasi.com
) sanatseverlerin kullanımına sunuldu.”

akbank sanat

Sayfaya girince Bienal, Sanat Kurumları, Müzeler ve Galeriler olarak dört sekme ile karşılaşıyorsunuz. Her bir grubun altında ilgili yerlerde hangi etkinlik ne zamana kadar, adresi ve iletişim bilgileri ile google maps üzerinden krokisini görüntüleyebiliyorsunuz.
Fikri de, uygulamayı da çok beğendim. Akbank’ın marka ekseninde sanat da vardır, sanatsever, sanatı destekler kişiliği ile çok keyifli etkinliklere ev sahipliği yapar her zaman, ama bu alanda bir markanın “rakipleri” de içerir yaptığı ilk çalışma bu sanırım. Tebrikler!