Her insanın hayatta çeşitli dönemleri vardır. Kimi dönemler anlıktır, kimi dönemler uzun sürer. O dönemlerde insanlar gelir geçer hayatlarımızdan, kimi hayatımıza dokunur, kimi sonunda mutlaka bir dersle hayatımızdan bir şeyler götürür. Kimi kalıcı olur, kimi sadece bir döneme aittir. Sonunda hayat her zaman devam eder ve bizler de yolumuza.

Hayatımın her döneminde Ying Yang felsefesi çok anlamlı oldu benim için ama şimdilerde bütündeki uyumun önemini ve hayatımın içindeki anlamını daha fazla hissediyorum.

Kıssadan hisse, Çekirge için vakit tamam. Misyonunu tamamladığına inanıyor ve yoluna bundan sonra kendisi olarak devam etmek istiyor. Kimliği ile özdeşleşen pek çok sıfatı var ama neticede dönüp kendine bakıyor, gördüğü bir bütün, Özlem Hoşcan.

Bundan sonra Çekirge ya da Pazarlama Çekirgesi olarak değil, sadece Özlem Hoşcan olarak devam etme kararı aldım. Çekirge’likten istifa ediyorum ;) Çekirge de Sensei de misyonunu tamamladı, şimdi artık sayfayı çevirip, yeni bölüme geçme zamanı. Bir süredir sayfa domain’imi kendi adıma çevirmiştim zaten biliyorsunuz, şimdi bu sayfayı çok yakında eski adıyla Pazarlama Çekirgesi olarak bırakıp, Özlem Hoşcan domain’imi ayıracağım ve yeni bir sayfada yayına alacağım. Kısa bir süre sonra yeni sayfamda görüşmek üzere!

NAMASTE!

.