.

· Aletli Pilates

Aletli pilates, Joseph Pilates’in mat pilates hareketler serisinden yola çıkarak, kendi kas gücünü kullanamayacak durumdaki yaralı askerlerin rehabilitasyonu çalışmaları sırasında temellerini attığı ve destekleyici ekipmanlar ile hareket etmeyi sağlayan pilates egzersizlerini ifade eder.

· Mat Pilates

Mat pilates, Joseph Pilates’in geliştirdiği orijinal hareketler serisinden yola çıkılarak, zaman içinde geliştirilmiş, çeşitlendirilmiş ve top, lastik vb ekipmanlar ile zenginleştirilmiş; kişinin kendi kas gücü ile minder/mat üzerinde yapılan egzersizleri ifade eder.

· İleri Yaşlar için Pilates

Pilates, uzman bir eğitmen eşliğinde yapıldığında, her yaşta keyifle uygulanabilecek bir egzersiz yöntemidir. Kas, eklem ve iskelet sisteminin doğru hareket etmesi ve çalıştırılmasını esas aldığı için, hem yaşlılığa yatırım hem de ileri yaşlarda yaşam kalitesini arttırıcı etki gösterir. Yaşlılığa bağlı gelişen kas, eklem ve kemik yapı ile ilgili rahatsızlıkların önlenmesi veya post-rehabilitasyondaki rahatlatıcı etkisi kanıtlanmıştır. Hareket kapasitesi yüksek bir yaşam için, pilatesi güvenle yapabilirsiniz.

· Hamile Pilatesi

Hamilelik sürecinde ve sonrasında yapılan, pelvik taban, sırt, kol ve postürü destekleyen diğer kaslara odaklanılarak yapılan bir pilates çalışma şeklidir. Değişen bedenin olası sırt ve bel ağrılarını azaltmak, bedeni güçlendirerek doğuma hazırlamak hedeflenir. Doktor onayı olması halinde tüm anne adayları pilates yapabilir. Egzersiz geçmişi olmayan anne adaylarında ilk 3 ay yapılması önerilmez.

Tanışmak, seans almak veya bilinçli egzersiz yapmayı öğrenmek için
beni
Superpeer‘da takip edebilir ve ve üyelik gerekmeden kolayca online rezervasyon yapabilirsiniz.